in , ,

Bitcoin fiyatı 2017 kırılım desenini yansıtıyor, tarih tekerrür edecek mi?

bitcoin (BTC)
Bu yeni göstergeye göre Bitcoin 8.570 dolara ilerliyor

2019 yılı, kripto paraların zaman zaman öne çıktığı bir yıl oldu. Bu, özellikle, çoğu analist ve tüccarın, 2018 yılındaki düşüş trendinin etkilerinden kurtulduğu için piyasanın önemli ölçüde yükselmesini beklemesinden kaynaklanıyor. Bunun yanı sıra, 2020’de Bitcoin (BTC), ağ ödül yarılanması (halving) etkinliğine hazırlanıyor. Şimdi yıl neredeyse tamamlandığı için, yatırımcılar beklentilerini yeni yıla taşımışa benziyor.

Tahminler düşüş karşıtı

Bununla birlikte, Bitcoin, son zamanlarda birçok yükseliş sinyalini tam olarak karşılamadı. Bu bazı insanların piyasaya dair endişelerinin artmasına neden oldu. Yine de, en iyi kripto paranın başka bir sıçrama için hazır olduğunu düşünen Josh Rager ve Cantering Clark gibi traderler var. Bu düşüncelerini ise Bitcoin’in 2018’deki eğilimine bağlıyorlar. 16 Aralık 2017 ve 15 Aralık 2018’e kadar Bitcoin, 20.000 ABD doları olan ATH’sinden yüzde 84 kaybederek yatırımcısını üzen seviyelere geriledi.

Josh ve Clark’a göre, bu eğilim tekrar yaşanabilir, ancak bu sefer 2018’deki düşüş hareketine karşı aşırı derecede yükseliş ön görüyorlar.

Yine de, bu yılki şartlar, özellikle yaklaşmakta olan halving göz önüne alındığında Bitcoin’in aşağı doğru hareket edeceğini düşünmeyi zorlaştırıyor. Bazı analistler ve yatırımcılar şimdiki değerlerin dip olabileceğini iddia etmişlerdir, yani şu andan sonra yukarı yönlü bir hareket beklentisi içindeler.

Bitcoin balinaları ve vadeli işlemlerin Bitcoin fiyatına etkisi

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Bitcoin’in işlem hacmi Aralık tatillerinin başlamasıyla 19 milyar dolardan yaklaşık 15 milyar dolara düştü, ancak bu Tether (USDT) ve Futures hacminin artmasıyla birlikte değişebilir.

Balinalar, aynı zamanda, beklenen yükseliş hareketi için kendilerini konumlandırmak için hareket ederken hacme de katkıda bulunabilirler. Bu da, fiyatı yukarı yönde etkileyecektir, çünkü bu ellerinde Bitcoin tutanların bile Bitcoin ile daha çok ilgilendiğinin açık bir işareti olarak görülebilir. Genel anlamda bakarsak, pazarın zaten korku bölgesinden ayrıldığı ve olası bir birikim dönemine girdiği görülüyor.

zycrypto


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
binance.us

Binance.US varlık portföyünü genişletmek için çalışmalara başladı. Hangi varlıklar incelemede?

Dolaşımdaki Bitcoin arzının çoğu hareketsiz duruyor.

Genç nesil birçok popüler teknoloji hissesi yerine Bitcoin’e yatırımı tercih ediyor